Pytania ogólne - FAQ

Gdzie jest wiedza – tam jest kontrola. Gdzie jest kontrola – tam nie ma strachu. Zaczerpnij ze źródła odpowiedzi na najczęstsze pytania, a lęk przed skokiem wyda się może trochę bardziej znośny.

Skończone 12, jeśli przyjdziesz do nas z rodzicem lub prawnym opiekunem; jeśli masz więcej niż 16 – wystarczy jego pisemna zgoda. Upewnij się też, że ważysz więcej niż 45kg.
Minimum 45 kg, maksimum 150 kg. Maksymalna waga tandemu (dwoje skoczków) to 220 kg.
Zjedz lekki posiłek, ubierz wygodne ubrania sportowe, niskie buty, upewnij się że nie ma burzy lub silnego deszczu, zrób dziesięć przysiadów i przyjeżdżaj do nas. Resztą zajmiemy się na miejscu.

Po przyjściu do nas przeczytasz regulamin, wypełnisz oświadczenie o braku przeciwwskazań do skoku i dokonasz płatności lub wręczysz voucher. W kolejnym kroku instruktor zważy Cię i ubierze uprzęże – po jednej na każdą nogę oraz uprząż pełną na korpus. Ubrany/a w uprzęże usiądziesz wygodnie i poczekasz na swój moment. Kiedy przyjdzie Twoja kolej wejdziesz do kosza stojącego na ziemi, instruktor przypnie do uprzęży nożnych i uprzęży pełnej gumę odpowiednią do Twojej wagi, a następnie wejdzie z Tobą do kosza, zabezpieczy wejście i przypnie linkę zabezpieczającą przed wypadnięciem Tobie i sobie. Kosz rozpocznie drogę do góry, w tym czasie (ok 2. minut), instruktor dokładnie wytłumaczy Ci w jaki sposób oddać skok, czego możesz spodziewać się w locie i w jaki sposób odbywa się lądowanie. Kiedy kosz zatrzyma się na górze będziesz mieć chwilę żeby porozglądać się dookoła, instruktor wykona serię zdjęć i włączy kamerę. Jeśli poczujesz nagłą potrzebę rozmowy – możesz liczyć na jego pełne wsparcie w podjęciu właściwej decyzji. Kiedy będziesz już gotowy/a rozłożysz szeroko ręce, spojrzysz na horyzont, weźmiesz kilka głębokich oddechów i na polecenie instruktora: „3, 2, 1, Bungee” przechylisz się w dół jak ścięte drzewo, przeżywając kilka najbardziej przerażających sekund życia. Po kilku sekundach swobodnego lotu lina łagodnie wyhamuje Cię kilka metrów nad ziemią i pociągnie w górę, następnie przygotuj się na kilka sprężystych odbić góra-dół, w których zobaczysz świat z zupełnie nowej perspektywy. W ostatniej fazie opuścimy Cię na poduchę, gdzie będzie czekał nasz zespół aby złapać Cię za ręce i położyć bezpiecznie.

Absolutnie nie. Przed skokiem zważymy Cię i dobierzemy gumę bungee precyzyjnie do Twojej wagi, aby zapewnić jak najdelikatniejsze hamowanie i sprężyste odbicia. Choć z zewnątrz może to wyglądać gwałtownie, samo szarpnięcie jest nieodczuwalne dla skoczka.

To znaczy, że jesteś zdrowy/a i wszystko jest z Tobą w porządku. Strach przy skoku na bungee to normalna emocja i odczuwa ją każdy, a walka z nim stanowi główną atrakcję tego sportu. Pamiętaj, że nie będziesz w tym sam/a – doświadczony instruktor w koszu wesprze Cię na każdym etapie: wytłumaczy zasady, opowie jak to zrobić, a jeśli w ostatniej chwili się zawahasz – posłuży spokojną rozmową i psychologicznym wsparciem. U nas nie ma szybkiego odliczania i presji czasu na górze – jesteśmy tu dla Ciebie i zrobimy wszystko, aby Twój skok zakończył się sukcesem.

Obowiązkowo załóż buty poniżej kostki, najlepiej pełne i z osłoniętymi palcami – obuwie sportowe będzie idealne, nie polecamy za to klapków i obcasów – ale jeśli w nich przyjdziesz zawsze możesz skakać boso. Ze względu na skok głową w dół Paniom odradzamy sukienki i spódnice. Dla absolutnej wygody polecamy założyć długie spodnie lub zabrać ze sobą miękkie, wysokie skarpety sportowe – ochronią Twoje kostki przed bezpośrednim kontaktem z uprzężami. Pamiętaj, że na górze może wiać – w chłodny dzień zabierz ze sobą coś cieplejszego. Na zdjęciach najlepiej wychodzą kolorowe stroje w mocnych kolorach.

Pewnie że tak! Zabierz ze sobą dowolne szalone przebranie na które damy radę założyć uprzęże (dmuchane odpadają).
Lekki i przelotny deszcz nam nie straszny, ale boimy się burzy z piorunami, silnego wiatru i ulewy. W kiepskie dni śledź aktualności na naszej stronie i na Facebooku.
Na miejscu udostępniamy bezpłatnie bezpieczne szafki depozytowe.
Przeciwwskazaniami do skoku mogą być: choroby układu krążenia, ośrodkowego układu nerwowego, choroby oczu oraz narządu ruchu. Na miejscu będziesz musiał podpisać oświadczenie o dobrym stanie zdrowia. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości zapytaj swojego lekarza.
Jeśli uraz jest niedawny lub wciąż Ci dokucza – odpuść skok lub skonsultuj go z lekarzem. Jeśli uraz miał miejsce ponad rok temu, zagoił się, a Ty czujesz się ok – biegasz, skaczesz, grasz w piłkę, uprawiasz sporty – wszystko będzie dobrze.
Powinieneś zdjąć je na czas skoku, podobnie jak wszystko co może spaść – biżuterię, zegarek, inne drobne przedmioty. Okulary możesz także zdjąć w koszu na górze i przekazać instruktorowi lub zostawić w depozycie. Jeśli masz wadę wzroku >3 dioptrii przed skokiem skonsultuj się z lekarzem.

Totalnie tak. Bungee jest jednym z najbezpieczniejszych sportów ekstremalnych, o ile organizowane jest odpowiedzialnie. Nasz punkt spełnia wymogi rygorystycznej normy międzynarodowej stanowiącej standard prawny dla punktów skoków bungee w krajach takich jak USA, Wielka Brytania czy Australia i Nowa Zelandia. Stosujemy wyłącznie atestowany sprzęt topowych producentów.

Nie spoczywamy na laurach – regularnie wymieniamy się wiedzą z punktami skoków na całym świecie, aby jako pierwsi wdrażać najnowsze rozwiązania techniczne i organizacyjne. Bezpieczeństwo to nasz absolutny priorytet – dowiedz się więcej o stosowanych przez nas zabezpieczeniach:

Dodatkowa taśma – w gumy bungee których używamy wpleciona jest dodatkowa taśma wspinaczkowa dynamiczna (to jak lina do wspinaczki, tylko w formie płaskiej taśmy) o wytrzymałości prawie dwóch ton – stanowi zabezpieczenie na wypadek przerwania rdzenia gumy lub któregoś z elementów łączących.
Potrójna uprząż – oprócz dwóch uprzęży nożnych stosujemy dodatkową uprząż pełną zgodną z normą PN-EN 361, przeznaczoną do asekuracji skoczka – oznacza to, że w każdym momencie skoku zabezpieczają Cię trzy osobne uprzęże. Redundantne elementy łączące – wszystkie połączenia są zdublowane i atestowane do wytrzymałości co najmniej 2 ton; w punktach często rozłączanych stosujemy rozwiązania wyposażone w automatyczne zabezpieczenia, które eliminują błąd ludzki.

Tak, skoki tandemowe są dostępne, ale mogą występować dodatkowe ograniczenia wagowe dla obu skoczków.
Sam skok trwa zaledwie kilka sekund, ale całe doświadczenie, włączając w to przygotowanie, instruktaż i czas po skoku, może trwać nawet do 1 godziny.
Tak, mamy specjalnie wyznaczone miejsce, które pozwala bliskim obserwować Twój skok :).
Jak w przypadku każdej aktywności fizycznej, istnieje pewne ryzyko kontuzji. Jednak przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i korzystanie ze sprawdzonego sprzętu znacznie minimalizuje to ryzyko.
Skok pojedynczy kosztuje 260 zł, a skok tandemowy (2 osoby razem) – 520zł. Do skoku można dokupić nagranie z kamerki GoPro oraz zdjęcia w cenie 60 zł.

REZERWACJE I VOUCHERY

Nie trzeba. Wystarczy, że pojawisz się w punkcie skoków w godzinach otwarcia. Na miejscu obowiązuje kolejka. W tygodniu zarezerwuj sobie od 20-30 minut. W weekendy jest większy ruch, więc całość może zająć około godziny. Aktualne dni i godziny otwarcia znajdują się na naszej stronie i Facebooku.
Przyjdź do nas w dniu skoku i pokaż swój voucher obsłudze. Na miejscu możesz dokupić opcje dodatkowe, np. film i zdjęcia lub rozszerzyć skok pojedynczy do skoku tandemowego i zapłacić za nie gotówką lub kartą.

Nie prowadzimy rezerwacji na godziny. Wystarczy pojawić się na miejscu w godzinach otwarcia z voucherem lub bez. Na miejscu obowiązuje kolejka. Działamy 7 dni w tygodniu od 12:00 do 18:30 od 1 maja do 31 października. O zamkniętych dniach z powodu ulewy, silnego wiatru lub burzy informujemy wcześniej na naszej stronie internetowej.

ZDJĘCIA I FILMY

Pakiet zdjęcia i film

Przed skokiem możesz wykupić Pakiet Zdjęcia lub Film, lub Pakiet Zdjęcia i Film w ramach którego nasz zespół uchwyci najlepsze momenty Twojego wyczynu – w jego skład wchodzi seria zdjęć portretowych w koszu na dole, szerokokątne zdjęcia na górze oraz nagranie skoku kamerą GoPro Hero 8 Black z wysięgnika w Twojej ręce.

Zaraz po skoku otrzymasz link do Dysku Googla na którym będą się znajdować zdjęcia oraz film z Twojego skoku. Pojawią się tam do 30 minut po Twoim skoku i będą dostępne przez co najmniej 7 dni.

WSPÓŁPRACA

Uwielbiamy kreatywność i dobry content, jeśli tylko nikomu w trakcie realizacji nie stanie się krzywda – wchodzimy w to. Niezależnie czy będzie to produkcja youtube, post na instagram, reklama telewizyjna czy film kinowy – jeśli tylko projekt nas zainteresuje, zaangażujemy się na maksa. Służymy też szerokim wachlarzem usług konsultacyjnych w zakresie skoków ekstremalnych. Prześlij swój pomysł na biuro@bungeepoznan.pl, odezwiemy się do Ciebie w jednym mgnieniu oka.

Kto by nie chciał usłyszeć „tak” od ukochanej osoby w promieniach zachodzącego słońca, wysoko nad taflą jeziora? Miłość jest najważniejsza na świecie i zrobimy wszystko, aby uczynić Wasz moment niezapomnianym. Napisz na biuro@bungeepoznan.pl

Prześlij maila na biuro@bungeepoznan.pl, a nasz zespół zajmie się Twoją sprawą.